HOSTESLİK KABİN MEMURLUĞU


Eğitim Ücreti: 1200,00 TL
(Sınav ve Harç Ücretleri Dahil)

Ön Kayıt Formu (SENİ ARAYALIM)

Mesai saatleri içerisinde meslek ve eğitim danışmanlarımız sizi arayacaklarDETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN ÖN KAYIT FORMUNU DOLDURMANIZ YETERLİ.

MESAİ SAATLERİNDE EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZ ARAYIP DETAYLI BİLGİ VERECEKLERDİR.


 

HOSTESLİK  (Kabin Memurluğu) Sertifikası Ne İşime Yarar.?

THY, Pegasus, Atlasjet ve birçok havayolu firması her yıl binlerce kişiyi hostes olarak işe alıyor bu işe alım süreçlerinde yoğun bir taleple karşılaşıyorlar. Bu Talepleri değerlendirirken kişilerin cvlerine bakarak bir seçim yapıyorlar. Alacağınız Üniversite Onaylı Hosteslik sertikası ile bu seçimleri yapan insan kaynaklarının değerlendirme sürecinde Mesleğe duyduğunuz ilgi ve bunu gösteren belge olumlu değerlendirilmenizi sağlayacak olup sizin öne geçmenizi ve mülakata çağrılmanızı sağlayacaktır..  Aynı zamanda gireceğiniz mülakatta karşılaşacağınız sorulara nasıl yaklaşacağınızı öğrenmiş olup nasıl cevaplar vereceğinizide eğitimimizde öğreneceksiniz.


HOSTESLİK  (Kabin Memurluğu) Sertifikası Nedir ?

Bu meslekte görev alan Uçuş Hosteslerinin başlıca görevleri; uçakta şirket temsilcisi olarak müşteri memnuniyeti bilinciyle ev sahipliği yapmak, yerde ve uçuşta yolcuyla ilgili emniyet tedbirlerini almak, tehlike ve acil durumda yolcunun uçaktan tahliyesini gerçekleştirmektir. Uçuş hosteslerinin diğer bir görevi de, yolcuların konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktır. Unutmamak gerekir ki; iyi bir uçuş hostesi olmanın metodu yolcuya saygı, kapsamlı eğitim ve bireysel disiplinden geçmektedir.

HOSTESLİK  (Kabin Memurluğu)  Sertifikası ile Nerelerde Çalışabilirsiniz.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ OLANAKLARI

Türk Havayolları ve diğer yerli havayolu şirketlerinde genellikle uçuş görevlerinde, nadiren de yer hizmetlerinde çalışabilirler. (Türk Hava Yolları, Alfa Havayolları vb.) İyi hizmet veren kabin memurları her zaman yüksek ücretle en gelişmiş hava taşımacılığı şirketlerinde çalışma olanağına sahiptirler.

HOSTESLİK KURSUNA KATILMA KOŞULLARI

• En az Lise mezunu olan

• T.C. uyruklu olan

• 18 - 28 yas arasında olan

• Bayanlarda 1.60 - 1.80cm; erkeklerde 1.70-1.85cm boy

• İngilizce, Almanca, Fransızca gibi yabancı bir dili en az orta düzeyde (Intermediate ) bilen

• Fiziki engeli olmayan ve sağlık durumu açısından uçuşa müsait olan,

• Yasalar gereği hüküm giymemiş olan

• Daha önce çalıştığı işletmelerden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olan tüm adaylar  Eğitim Programına katılabilirler.

Eğitimin Süresi ve İçeriği

Kabin Memuru adaylarına Türk Hava Yolları’nda kabin memurları temel eğitim programı doğrultusunda 6 haftalık bir kurs düzenlenir. Bu kursta, kabin memuru görev ve sorumlulukları, yemek servisi, tiplerine göre uçaklar (B-737 tipi vb.), uçuş teorisi, meteoroloji, havacılık İngilizcesi, ilk yardım, insan ilişkileri, uçuş güvenliği, anons, diksiyon konularında dersler verilir.


Hasta Kabul Sekreterliği Sertifikası Programına Nasıl Başvuru Yapabilirim. (diğer örnek videodaki gibi)

Sol üst köşedeki Başvuru yapa tıklıyoruz. Karşımızı Açılan ekranda yer alan başvuru formunda  tüm  Bilgileri Eksiksiz ve doğru şekilde  dolduruluyoruz  ödeme yöntemi olarak aşağıda yer alan banka bilgilerine EFT. Havale Yapılabilir. Yada Diğer Bir ödeme seçeneğimiz olan kredi kartı ile  ödemenizi tamamlayabilirsiniz.
 

HOSTESLİK  (Kabin Memurluğu) Sertifika Programı ne kadar sürer ve sertifikam ne Zaman Elime Ulaşır.

Sertifika Programımız Yaklaşık 6 Hafta sürmektedir. Eğitimleriniz Kursumuza Kayıt Yaptırdığınız gün adresinize gönderilecek eğitim dokümanları ve uzaktan eğitim giriş bilgileri  ile başlar  Her Ayın 2. Haftası Sistemde Belirtilen ve size bildirilen tarihlerde sınav yapılır. Sertifikanız Sınav Sonuçları Açıkladıktan sonra devam eden10 iş günü içerisinde adresinize gönderilir.


Eğitimin Tanıtımı

Hava yollarında uçuş güvenliğinden, yolcuların uçuş süreci boyunca ihtiyaç duyduğu pek çok temel ihtiyacın doğru bir şekilde sağlanabilmesi doğrultusunda hizmet sunan en önemli uçuş görevlileri olarak tanımlayabileceğimiz hosteslerin, sahip olması gereken bazı temel nitelikleri vardır. Bu niteliklerin bir kısmı hostes kişinin sosyal iletişim ve becerisi ile alakalıyken, bir diğer kısmı da; sahip olduğu bilgilere dayanmaktadır. Öyleyse buradan yola çıkarak hosteslik kursunun amacı ve tanımını daha iyi bir şekilde yapabiliriz. Hosteslik kursu, hostes olma yolunda adım atan ve bu kurslara başlamış olan her bir bireye; mesleki alanda ihtiyaç duyacağı temel ve ileri düzey; sosyal iletişim ve becerileri başta olmak üzere pek çok önemli mesleki bilgileri de kazandırmaktadır.

Eğitim, İnternet ortamında uzaktan eğitim (asenkron) yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 1 aydır. Eğitim videoları ve sunumları önceden uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlar.

Eğitim, İnternet ortamında uzaktan eğitim olarak verilmektedir.. Eğitim dönemleri İnternet sitesinde belirtiliği gibidir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlar.

 
Başvuru Şartı?
  • 18 ile 30 YAŞ Arası olmak,
  • Bayanlarda 1.60 ile 1.75 Boyunda olmak.,
  • Baylarda 1.60 ile 1.85 Boyunda olmak.
  • Boy ve kilonun Orantılı olması,
  • En az Lise mezunu olmak,
 

Neler Öğreneceksiniz?

▒▒ Bölüm 1:  Sosyal etkileşim becerilerinin kazandırılması

▒▒ Bölüm 2: Acil durum önlemleri

▒▒ Bölüm 3: Acil durum psikolojisi

▒▒ Bölüm 4: Uçak içi müşteri ihtiyacı

▒▒ Bölüm 5: Havacılık sektöründe çalışanlarla pratik İngilizce konuşma yeteneği

▒▒ Bölüm 6: Türk Sivil havacılığı ve Tarihçesi

▒▒ Bölüm 7: Dünya Sivil havacılığı ve Tarihçesi

▒▒ Bölüm 8: Meteoroloji ve hava olayları

▒▒ Bölüm 9: Görgü kuralları ve zarafet

▒▒ Bölüm 10: K / M Görev ve Sorumlulukları

▒▒ Bölüm 11: Yolcu İlişkileri ve Yolcu psikolojisi

▒▒ Bölüm 12: Diksiyon ve Anons

▒▒ Bölüm 13: Acil malzemelerin tanıtımı.

▒▒ Bölüm 14: Yolcu tahliyesi ve tahliye sonrası Hayatı idame

▒▒ Bölüm 15: Uçak kaçırılması-Bomba

▒▒ Bölüm 16: Uçakta ikram ve Önemi

▒▒ Bölüm 17: Uçakta servis Çeşitleri

▒▒ Bölüm 18: Standart servis Çeşitleri

▒▒ Bölüm 19: Bar servisi Uygulama


 
Başvuru Hakkında
  • Sertifika Gönderimi Ücretsiz Yapılacaktır.
  • Herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.
  • Sınav İnternet üzerinden yapılacaktır.
  • Adaylarımız Türkiye!nin her yerinden katılabilir.
  • Sınavdan geçer puan alan her adayımız belge almaya hak kazanır.
 
Belge

Kursiyerlere; sertifika, içerik belgesi ve not döküm belgesi olmak üzere üç belge gönderilir. Sertifika Türkçe dilinde hazırlanmaktadır ve eğitim ücretine dahildir.


- Kurumumuzca kursiyerlerimize iş garantisi kesinlikle verilmemektir. İş garantisi veren kurumlara itibar etmeyiniz.

Kariyer Gelişim Merkezi 0850 532 6564
Copyright © 2018 Kariyer Gelişim Merkezi Hakları Tamamen Saklıdır.