ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI


Eğitim Ücreti: 665,00 TL
(Sınav ve Harç Ücretleri Dahil)

Ön Kayıt Formu (SENİ ARAYALIM)

Mesai saatleri içerisinde meslek ve eğitim danışmanlarımız sizi arayacaklar

Küresel dünyada kurumsal ofis yapıları gitgide daha çok birbirine benziyor ve dünyanın en gelişmiş kuruluşlarında uygulanan ofis yönetim sistemleri diğer organizasyonlar bünyesinde de yapılanmaya başlıyor.

Farklı sektörlerde yönetici asistanı olarak çalışanlar ve bu alanda çalışmayı hedefleyenler için başarılı bir kariyer edinmek, hatta bir üst basamağa çıkmak için modern iş yaşamının gerekleri konusunda bilgi sahibi olma gerekliliğ tartışılmaz. Norm Akademi'nin deneyimli eğitimcileri, bunun için gereken bilgi ve becerilere sahip olmanın yollarını 'Yönetici Asistanlığı Eğitimi'nde sizlerle paylaşıyor.

Eğitimlerimize katılan Yönetici Asistanları ve adayları bilgi ve becerilerini geliştirerek, daha profesyonel bir mesleki yaklaşımla performanslarını maksimize etme ve önlerinde yeni imkanlar açma şansına sahip oluyor. Eğitimlerimiz sonunda geliştirdikleri kişisel performanslarını başarılı biçimde çalıştıkları kurumun vizyon ve hedefleriyle uyumlu hale getiren öğrencilerimiz, önlerinde yükselen kariyer basamaklarını güvenle tırmanmaya başlıyor.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Küreselleşmeyle artan rekabet ortamı, firma içi yapılanma ve istihdam konularında çok daha seçici olmayı zorunlu kılıyor. Firma sahipleri ve üst düzey yöneticiler, yeni pazar ve gelişim alanlarına yönelirken artan yoğun mesai süreleri başta 'Üst Düzey Yönetici Asistanları' olmak üzere, tüm personelin yepyeni niteliklerle donanmış olması zorunluluğunu beraberinde getiriyor.

Bu gelişmelere paralel olarak üst düzey yöneticiler ve firma sahipleri, 'yönetici asistanlığı' pozisyonu için alanında tam profesyonel, gerekli bilgiyle donanımlı, iletişim yetenekleri gelişmiş uzman personele ihtiyaç duyuyor ve arayışlarını bu kriterler üzerinden gerçekleştiriyor.

Dolayısıyla Üst Düzey Yönetici Asistanlığı iş dünyasındaki gelişmelere paralel olarak kolay sahip olunan bir statü olmaktan çıkmış ve stratejik açıdan oldukça önem arz eden bir konuma yükselmiştir.

Yönetici Asistanlığı Eğitiminin Amaçları

  • Katılımcıların iletişim yeteneklerini maksimum seviyeye çıkarmalarını,
  • Yazılı iletişim teknikleri, raporlama, dosyalama sistemlerini kavramalarını,
  • Zaman yönetimi ve planlaması uygulamasına hakim olmalarını, karar verme ve problem çözme yeteneği kazanmalarını,
  • Beden dili uygulamalarını geliştirmelerini,
  • Profesyonel anlamda kendilerini geliştirerek yeni davranış becerileri kazanmalarını,
  • Protokol ve görgü kurallarını öğrenmelerini,
  • Toplantılar düzenleme ve yönetme becerisini kazanmalarını sağlamaktır.

 

Yönetici Asistanlığı Eğitimi Sonunda Katılımcılarımıza;

M.E.B. Onaylı Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Uzmanlık Sertifikası,
 

Yönetici Asistanlığı Eğitimi Program İçeriği

1.MODÜL : YÖNETİCİ ASİSTANININ FONKSİYONEL NİTELİKLERİ

Yönetici Asistanının İşlevi
Yönetici Asistanında Olması gereken Nitelikler
Yönetici Asistanının Fonksiyonel Özellikleri ve Yetişkin Psikolojisi
Davranış, Bilgi ve Beceri Özelliklerini Belirleme
İşin Gerektirdiği Davranış, Bilgi ve Beceri Özelliklerini Belirleme
Çalışanın Davranış, Bilgi, Beceri Özelliklerini Belirleme
İşin Özelliklerine Uygun Personeli Seçme ve Yönlendirme

2. MODÜL : YÖNETİCİ ASİSTANININ PROBLEM ÇÖZME BECERİSİ VE STRES YÖNETİMİ

Problemi Tanımlama ve Kaynağını Bilme
Problem Çözme Yollarını Bulma
Stres Yönetimi
Stres ve Etkilerini Tanıma
Stresle Baş Etme Yolları
Tepki Yönetimi

3. MODÜL : İLETİŞİM VE ÇATIŞMA ÇÖZME BECERİLERİ İLE SÖZSÜZ İLETİŞİM

İletişimi Kesen Engeller
Etkin Dinleme
İkna Etme ve Anlaşmazlıkları Giderme
Sözsüz İletişim
Beden Dili İle İlgili Önemli Unsurlar-Beden Dilini Geliştirme

4. MODÜL : ETKİN TELEFON GÖRÜŞMELERİ VE İMAJ

Telefonla Konuşma Sanatı
Telefonda Görgü Kuralları
Uluslar Arası Telefon Görüşmeleri Yapma
İmaj
İmaj Faktörü
Kurumda İmaj Oluşturma
İş Yaşamında Giyim Sanatı

5. MODÜL : PROTOKOL VE GÖRGÜ KURALLARI İLE ZAMAN YÖNETİMİ

Yönetici, Müşteriler ve İş Arkadaşları İle İlişkilerde Geçerli Kurallar
Güzel Konuşma İlkeleri
Protokol Kuralları
İş Yemekleri, Kokteyller ve İş Seyahatleri
Zaman Yönetimi
Zaman Yönetiminde Gelişim Süreci
Zaman Yönetiminde Gelişim Teknikleri

6. MODÜL : OFİS YÖNETİMİ İLE TOPLANTI DÜZENLEME VE YÖNETME BECERİLERİ

Ofis Yönetimi nedir?
Toplantı Düzenleme ve Yönetme
Toplantı Çeşitleri
Verimli Bir Toplantının Uygulama Aşamaları

7. MODÜL : YAZIŞMA BECERİLERİ VE RAPOR YAZMA

Hızlı ve Etkili Yazma
Yazılı İletişimde Görgü Kuralları
Etkili Yazı Yazmanın Pratik Yolları
Rapor Yazma
Genel Kurallar ve Teknikler
Etkili rapor Yazmada Dikkat Edilecek Hususlar

8. MODÜL : DOSYALAMA

Dosyalama Terminolojisi
Dosyalama Sistemleri
Dosyalama Sisteminin Seçimi
Etkili Dosyalama İçin Kurallar
Çapraz başvuru Sistemi

Yönetici Asistanlığı Eğitimi Katılımcı yorumları :

Şirket yönetimiminin isteği üzerine yönetici asistanlık eğitimi hakkında internette araştırma yaparken keşfettim. Sizi ve iyi ki keşfetmişim eğitime verdiğiniz değer şeçtiğiniz değerli eğitmenlerden belli oluyor. Görevli personeliniz ilk günden beri güler yüzlü ve ilgili. Hem kayıt anında hem eğitim sürecinde ikramları ve ilgileri hiç eksilmediği için şahsen teşekkür eder ve bu güzel kadroyu toparladınız için yönetiminizi tebrik ederim. Eğitim için seçtiğiniz hocamız kesinlikle muhteşem bir tercih iyi ki tanıdım ve onun yaşama ve iş hayatına pozitif bakış açısı  kısa sürede beni etkiledi  ve bize verdiği değer eğitimimizi kendi çevresindeki değerli eğitmenlerle paylaşmasından belli. Bu bize çok daha değerli başka eğitmenleride tanıma imkanı verip eğitimimize renk kattı bu kısa zamanda bunca güzel insanı tanımama vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kurum. BAŞARILAR… (MERAL GÖKALP)

Eğitim süresince gerek eğitimcilerimiz gerekse Norm akademi çalışanları her konuda yardımlarını bizlerden esirgememiş ve bizlere karşı çok anlayışlı ve kaliteli eğitmenlerine çok teşekkür ediyorum .  başarılarınızın devamını diliyorum.

​4 haftalık eğitimimiz süresince bize yardımcı olan eğitmenlere ve çalışanlara teşekkürler ederim. 

​Hocalarımız kendi hayat tecrübeleri ve bize büyük katkı sağladılar. Doğal ve içten tavırları onları daha pür dikkat izlememizi sağladı. Sabahları ikram edilen kurabiyeler ve börekler hergün buraya gelmek için bile iyi bir sebep (ÖZNUR ÖZDEN)

Ruziye Saraç: Sevgili Eğitmenimiz İnanılmaz, Büyük Bir Saygı Duymaktayım. Çok Kısa Zamanda Tüm Katılımcılarla Etkin İletişim Kurarak Bizlerin De Birbirimiz İle Olan Verimli İletişimini Sağladı. Yılların Vermiş Olduğu Bilgi Ve Tecrübeyi Bizlere Çok Güzel Aktardı. Özellikle Kendisinin Yaşamış Olduğu Bire Bir Olayları Bize Anlatması ( Eğlenceli Bir Şekilde :) ) Benim İçin Çok Önemliydi. Gönüllü Olarak Gelmedim, Ama İyi Ki Geldim :) Beni Tanıyan Hedeflerimi İlk Günden Anlayan Ve Yönlendiren Sevgili Hocamıza Sonsuz Teşekkürler. 

Tuğçe Taşkıran: Çok Keyif Aldığım Eğitimdi. Hocamız Çok İyi, Çok Tatlı, Donanımlı Birisidir. Eğitimdeki Arkadaşlarım Hepsi Ayrı Ayrı Çok İyiler, Canayakın Ve Samimilerdi. Keşke Daha Uzun Sürebilseydi. Herkesi Tanıdığım İçin Çok Memnunum. 


Demet Parlak: Hocamızın Bilgisi Ve Dersi Anlatışı Muhteşem. Öğrenciyi Canlı Tutan Ve Konuyla İlgili Sorunlarına Çözüm Getiren Tarzı Var. 

Zümrüt Özbay: Kursa Başladığım Günden Bu Yana İnanılmaz Keyif Aldım. Benim İçin ÇokEtkili Bir Eğitim Süresi Olmuştur. Eğitmenimizi Tanımaktan Çok Memnun Oldum. Bana Katmış Olduğu Özgüven Duygusu İçin Size Minnettarım. 

Sibel Üzel: Eğitmenimiz, Müthiş Bir Hanım Enerjisi Ve Tecrübesini Bize Çok Güzel Yansıttı. 4 Haftalık Yoğun Bir Eğitim Programına Düzenli Katılım İçin Gereken Sinerjiyi Yarattı. Herşey İçin Teşekkürler. 

Sezin Hoş: Eğitmenimiz İle Ders Oldukça Keyifli Ve Verimli Geçti. Yönetici AsistanlığıYapmıyor Olmama Rağmen Eğitimin Çok Şey Kattığını Düşünüyorum.

Melek Güneştaş: Eğitim Programından Çok Memnun Kaldım. Kişisel Gelişim Ve Mesleğimde İlerlemem İçin Doğru Ve İhtiyacım Olan Bilgiler Edindim. Eğitmenimize Emeğinden Dolayı Teşekkürlerimi Sunuyorum.

Gülşah Arslan: Değerli Eğitmenimizi;  Duruşu, Sammimiyeti, Tecrübesi Ve İçtenliğiyle Bu Eğitimi Oldukça Yararlı Bir Hale Getiriyor. Onu Tanıdığım İçin Kendimi Çok Şanslı Hissediyorum.

Burcu Erim:  Eğitim Programı Çok Verimliydi. Eğitim Uzmanımızın Deneyimleri Bize İleriki Süreçlerde Nasıl Davranmamız Gerektiği Konusunda Yol Gösterecektir. Çok Keyifli 8 Gün Geçirdik. Herşey İçin Çok Teşekkürler.

Zeynep Demir: Kendi Açımdan Çok Faydalı Oldu. Hocamızdan Çok Memnun Kaldım. Eğitim Çok Verimliydi. Hocamızın Çok Şey Kattığını Düşünüyorum. İyi Ki Sizi Seçip Gelmişim Ve İyi Ki Eğitmenimizi Tanımışım..

Emine Birge:  Son Derece Ilımlı, Yapıcı, İletişimi Etkili, Kendine Güveni Karşısındakine Geçen Eğitmenimize Çok Teşekkür Ederim. Eğitime Katılıp Eğitmenimizi Tanıdığıma Çok Mutlu Oldum.

Tuğba Esra İrikaya:  Genel Anlamıyla Verimli Bir Eğitim Olduğu Kanaatindeyim. Özellikle Eğitmenimizin Konuya Hakimiyeti Ve Yaşanmış Tecrübeleri Bu Yolda Ufkumuzu Genişletmiştir. Tanıdığıma Yollarımızın Kesişmiş Olmasına Çok Sevindim. Herşey İçin Teşekkür Ederim.

Duygu Karataş:  10 Numara 5 Yıldız. Harika Üstü. Kariyerime Ve Hayatıma Çok Şeyler Katacağını Düşünüyorum. 

Sema Yıldız: Oldukça Verimli Bir 8 Gün Geçirdim. Özellikle Eğitmenimize Sunum İçeriğinin Aktarılması Ve Örneklemesi Keyif Almamızı Sağladı. Sizleri Tanıdığım İçin Çok Mutluyum. Çalışmalarınızda Başarılar Dilerim.

Mahmut Sami Gönül: Eğitim Kurumu Olarak Gayet Profesyonel Ve Bu Kadar İyi Bir Eğitimci İle Çalışmanız Bütün Çalıştığım Yerlere Sizi Tavsiye Edeceğim. Titiz Bir İnsan Olarak Eğitim Kurumunuzun Temizliğine Özen Göstermeniz Her Geldiğimizde Beni Mutlu Etti. Bunun İçin De Ayrıca Teşekkürlerimi Sunuyorum Kurumunuza.

Kurumunuza Yönetici Asistanı Hakkında Hiç Birşey Bilmeden Geldim. Fakat Eğitmenimiz Sağolsun O Kadar Güzel Anlattı Ki Herşeyi En Güzel Şekilde Anladım. En Kısa Zamanda Bunları Pratik Etme Fırsatı Yakalıcam.

Seren İkiz: Genel Olarak Kursun Ortamı Ve Çalışanların İlgisinden Memnunum. Eğitmenimizden Çok Şey Öğrendim. Çok Başarılı Bir Kurs Dönemi Oldu Benim İçin.

Ayşe Kuzuahmetoğlu: Hocamız Çok Güleryüzlü Cana Yakın Konuya Hakim Anlatımı Herkesin Anlayabileceği Biçimde Ve Gerektiği Gibi. Bireysel Gelişime Katkısı Benim İçin Kendime Güven Ve Farkındalıklarıma Fırsat Verdi.

Sevil Arvavut: Bu Eğitimin Ve Eğitmenimizin Bana Çok Katkısı Olduğunu Düşünüyorum. Anlatım Şekli Çok İyi Ve Akıcı. 8 Günlük Dolu Dolu Geçen Eğitim Süremizden Çok Memnun Kaldım. Çok İlgili Ve Harika Bir Kurumsunuz.

Melek Keskin: Burada Aldığım Eğitimin Bana Çok Şey Kattığını Düşünüyorum. Bundan Sonraki Gitmek İstediğim Branşlarda Burayı Tercih Ederim Ki Memnun Kaldım. Gösterdiğiniz Güleryüz Ve Yardımlarınız İçin Çok Teşekkür Ederim.

Çiyse Öztan: Eğitmenimizin Deneyimi Bunları Karşı Tarafa Aktarımı Konusundaki Profesyonelliği Eğitimin Daha Verimli Olmasında Yardımcı Olmuştur. Yeni BaşlayanYönetici Asistanının En Dolgun Şekilde Yetişmesini Sağlayacak Püf Noktalarını İçeren Bilgiler Sunumda Yer Almaktadır. 


- Kurumumuzca kursiyerlerimize iş garantisi kesinlikle verilmemektir. İş garantisi veren kurumlara itibar etmeyiniz.

 

 

 

Kariyer Gelişim Merkezi 0850 532 6564
Copyright © 2018 Kariyer Gelişim Merkezi Hakları Tamamen Saklıdır.